Start Rejsy Drugi spływ kajakowy po Jeziorze Ostrowickim

Drugi spływ kajakowy po Jeziorze Ostrowickim Drukuj

W dniu 28.05.2016r. odbył się drugi z „ Cyklu trzech spływów kajakowych po jeziorach Ostrowickim i Popielewskim na terenie gminy Trzemeszno”. Spływ kierowany był do harcerzy, instruktorów i sympatyków ZHP. Wyjazd o godz. 9.00 zapowiadał się pochmurnie i deszczowo.  Podczas wodowania kajaków i przeprowadzania szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa na wodzie, pojawiło się słońce, które towarzyszyło nam do końca spływu.  Podczas spływu wypoczywaliśmy i posilaliśmy się na plaży w Ostrowitym  Prymasowskim.

Trasa spływu była podobna do poprzedniej, jedynie poruszaliśmy się wzdłuż  przeciwległego brzegu. Zwiedziliśmy wyspę i plażę w Ostrowitym,  gm. Trzemeszno. Atrakcją przyrodniczą była obserwacja ptactwa wodnego oraz przeprawy sarny z jednego brzegu na drugą stronę jeziora. W czasie trwania spływu były przeprowadzone konkursy nagrodzone słodką niespodzianką. Około godziny 14.00 zakończyliśmy spływ , zjedliśmy upieczone kiełbaski, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, podziękowaliśmy sympatycznym gospodarzom za gościnę i wróciliśmy do domu. Spływ był dofinansowany przez Urząd Miasta w Trzemesznie w ramach projektu dla rozwoju sportu. Następny spływ planowany jest na trasie Wylatowo – Trzemeszno po jeziorach Szydłowieckim i Popielewskim w dniu 11 czerwca 2016 r.