Start Szkolenia Kurs sternika motorowodnego za nami

Kurs sternika motorowodnego za nami Drukuj

W miniony weekend tj. od 04 do 06 lipca 2014 r. Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało kurs na patent sternika motorowodnego. W szkoleniu wzięło udział 15 osób. Kurs składał się z części teoretycznej i praktyczne i odbył się nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie. Prowadził go Krzysztof Śniadecki - Wicemistrz świata w klasie T-550.

Uczestnicy kursu zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego pływania na motrówce i skuterze wodnym. Uzyskany patenet daje uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowych bez ograniczenia mocy silnika po wodach śródlądowych oraz morskich osłoniętych, a na pozostałych w odległości 2 Mm od brzegu - jachtami o długości do 12 m.

Kurs zakończył się egzaminem państwowym, przeprowadzonym przez komisję reprezentującą Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Wszyscy uczestnicy  zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.