Start Szkolenia Kurs radiooperatora RYA SRC za nami

Kurs radiooperatora RYA SRC za nami Drukuj

W dniu 28.12.2013r. w Trzemesznie odbył się  kurs radiooperatora SRC (Short Range Certificate) w systemie Royal Yachting Association. Do kursu przystąpiło 10 osób, które pozytywnie go zakończyło zdanym egzaminem i wydanym certyfikatem „United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Certificate of Competence and Authority to Operate”.

Szkolenie przeprowadziła Agnieszka Schramm – Newth, właścicielka „Sailpro Scholl of Jachting” i posiadająca kwalifikacje Kapitana Jachtowego oraz RYA Yachtmaster (Ocean) Instructor.  Samo szkolenie zawierało elementy teoretyczne jak i praktyczne. Część praktyczna odbywała się na autentycznych, nowoczesnych radiach VHF DSC firmy Raymarine. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zdobyć wiedzę i ją przećwiczyć w sytuacjach typu: DISTRESS, EMERGENCY, MEDICAL ASSISTANCE oraz etykiety komunikacji radiowej.

W czasie przerwy uczestnicy szkolenia mogli porozmawiać z Agnieszką, która brała udział w tegorocznych regatach  ARC 2013, czyli Atlantic Rally for Cruisers jako skiper jachtu typu Reflex 38 "Intuition" żeglującego z rosyjską załogą pod banderą brytyjską.  Są to  największe na świecie regaty jachtów turystycznych. Jachty mają do pokonania trasę liczącą 2700 Mm przez Atlantyk, od startu w okolicy Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich do mety na Karaibach: w Rodney Bay na Santa Lucii.

Było to pierwsze szkolenie takiego typu organizowane przez Stowarzyszenie pod Żaglami. Stowarzyszenie planuje organizować kolejne szkolenia z tematyki żeglarskiej w przyszłym roku.