Półkolonie pod żaglami-2019 Drukuj
sobota, 07 września 2019 15:26

Rejs żaglówkami dla uczestników półkolonii parafialnych.

W dniu 30 lipca br. Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało rejsy żaglówkami po jeziorze popielewskim w Trzemesznie dla dzieci uczestniczących w półkoloniach parafialnych zorganizowanych przez naszą parafię w Trzemesznie. W trakcie spotkania z dziećmi zaprezentowaliśmy jak aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nad jeziorem Popielewskim w Trzemesznie oraz przedstawiliśmy zasady  bezpieczeństwa nad wodą, w wodzie  i na wodzie. Dzieciom uczestniczącym w spotkaniu  przypomniano podstawowe numery telefonów alarmowych oraz jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi w czasie zgłoszenia wypadku. Każde dziecko otrzymało materiał edukacyjny promujący akcję „Bezpieczna Woda”, którego ogólnopolskim koordynatorem  jest  Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Zdrowia, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej.  Następnie członkowie stowarzyszenia udzielili stosownego instruktażu, zapoznali z podstawowymi zasadami panującymi podczas żeglowania na jednostkach pływających, bezpiecznych zachowań podczas rejsów i konieczności stosowania kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych. Po przeprowadzeniu rejsów żaglówkami zorganizowaliśmy ognisko przy którym wszyscy wspólnie się integrowaliśmy i piekliśmy kiełbaski wspominając doznane wrażenia nad wodą. Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych „młodych wilków wodnych”  za odwagę i stworzenie wspaniałej atmosfery podczas rejsów pozwalającej bezpiecznie przeprowadzić nasze spotkanie nad jeziorem.