ABC pod Żaglami ... za nami Drukuj
poniedziałek, 22 lipca 2019 22:00

ABC Pod Żaglami – za nami…

W dniu 06.07.2019r. członkowie stowarzyszenia zorganizowali kolejne spotkanie pod hasłem „ABC Pod Żaglami”  i zarazem ostatnie spotkanie przedstawione zgodne z założonym projektem. Spotkanie odbyło się nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie gdzie uczestnikom spotkania przed wejściem na pokłady jachtów przedstawione zostały zasady bezpieczeństwa podczas przebywania na wodzie, oraz w jaki sposób właściwie stosować środki asekuracyjne i ratunkowe podczas rejsów żaglówkami. Podczas realizowania spotkania dopisywały nam bardzo dobre warunki pogodowe (wiatr 4 w skali Beauforta), które potęgowały wyśmienite wrażenia podczas żeglowania.

Nasze spotkanie tradycyjnie zakończyło się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek podczas których wspólnie integrowaliśmy się i wspominaliśmy niesamowite przygody podczas rejsów żaglówkami. Członkowie Stowarzyszenia bardzo dziękują osobom zainteresowanym za uczestnictwo w projekcie, odwagi podczas rejsów i stworzenia żeglarskiej atmosfery.

W sezonie żeglarskim 2019 roku członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami zorganizowali nad jeziorem Popielewskim w Trzemesznie dwa spotkania dla mieszkańców gminy Trzemeszno z cyklu projektu  „ABC Pod Żaglami”. Jak co roku spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą podczas rejsów żaglówkami.  Łącznie w dwóch projektach ABC wzięło udział około 50 osób, które zapoznały się z podstawowymi zasadami żeglowania na jachtach i zasadami bezpieczeństwa nad wodą, na wodzie i w wodzie. Projekt polegał m.in. na przedstawieniu uczestnikom spotkania jak w sposób praktyczny uprawiać żeglarstwo i turystykę aktywną        z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa pod opieką wykwalifikowanych osób, które posiadają patent żeglarza jachtowego. W czasie rejsów po jeziorze uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami z zakresu: meteorologii, locji, ratownictwa wodnego, budowy jachtów, jak bezpiecznie wsiadać i wysiadać z jachtu żaglowego, nauki i doskonalenia podstawowych manewrów podczas rejsów na wodzie, dostępnego sprzętu ratowniczego – prawidłowe założenie i wykorzystanie środków ratowniczych oraz prac bosmańskich. Członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami bardzo dziękują wszystkim uczestnikom spotkań za aktywne jego uczestnictwo i stworzenie wyśmienitej atmosfery oraz zapraszają na kolejne realizowane projekty.

Projekt współfinansowany był ze środków budżetu gminy Trzemeszno.