Spływ kajakowy - jez. Szydłowieckie Drukuj
wtorek, 09 lipca 2019 18:43

Spływ kajakowy po jez. Szydłowieckim – trasa: Szydłowo – Płaczkowo –Szydłówek – Targownica - Wylatowo.

W dniu 16 czerwca 2019 roku odbył się  kolejny spływ z „ Cyklu czterech spływów kajakowych po jeziorach Ostrowickim, Popielewskim, Szydłowieckim i Kamienieckim na terenie gminy Trzemeszno” - po jeziorze Szydłowieckim. Wyjazd grupy nastąpił o godz. 9.00 z Trzemeszna  z placu Kosmowskiego do Szydłowa, gdzie na dzikiej plaży zwodowaliśmy kajaki. Po przeprowadzeniu przez instruktorów  szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa na wodzie oraz omówieniu regulaminu spływu, dobrano obsady kajakowe. Po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy wzdłuż rozwiniętej linii brzegowej jeziora Szydłowieckiego.  Kierując się z południa na północ, płynęliśmy wzdłuż linii brzegowej miejscowości Płaczkowo i Szydłówek. Po krótkim odpoczynku i skromnym posiłku, obraliśmy kurs na Targownicę mijając granicę województwa Wielkopolskiego i Kujawsko-Pomorskiego. Obserwując przyrodę oraz zachowanie się lustra wody i fali dotarliśmy do Wylatowa, gdzie dotarliśmy ujścia Małej Panny, łączącej jezioro Popielewskie z jeziorem Szydłowieckim. Pokonując odcinek ok. 1 km urokliwą rzeczką zawróciliśmy, ponieważ napotkaliśmy stado łabędzi z młodymi, co mogło być zagrożeniem dla naszej wyprawy. Ostatnim etapem to odcinek, który kończył się na plaży w Wylatowie, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami i napojami. Około godziny 15.00 zakończyliśmy spływ, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, podziękowaliśmy wszystkim uczestnikom, i zdrowo umęczeni wróciliśmy do domu.  Spływ był dofinansowany ze środków budżetu Gminy Trzemeszno w ramach projektu dla rozwoju sportu.

Czwarty spływ kajakowy z tego cyklu odbędzie się 18 sierpnia 2019 r. /niedziela/   po jeziorze Kamienieckim. Trasa Kamieniec – Kamionek – Rękawczyn  od 9.00 do 15.00.