Drużyna zuchów ZHP Drukuj
środa, 26 czerwca 2019 18:13

Rejs żaglówkami dla drużyny zuchów ZHP

W dniu 7 czerwca br. Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało rejsy żaglówkami po jeziorze Popielewskim w Trzemesznie dla gromady zuchów. Podczas spotkania członkowie stowarzyszenia  przeprowadzili instruktaż z podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą, w wodzie i na wodzie, zaprezentowaliśmy jak aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nad akwenami wodnymi. Instruktorzy również zapoznali uczestników rejsu z podstawowymi zasadami panującymi podczas żeglowania na jednostkach pływających, bezpiecznych zachowań podczas rejsów oraz konieczności stosowania kamizelek ratunkowych lub asekuracyjnych. Po przeprowadzeniu rejsów zorganizowaliśmy ognisko przy którym wszyscy wspólnie piekliśmy kiełbaski i wspominaliśmy wspólny spędzony czas na wodzie.  Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych zuchów za odwagę i stworzenia wspaniałej atmosfery podczas rejsów pozwalającej bezpiecznie przeprowadzić nasze spotkanie nad jeziorem.